Date: June 13, 2018

 

NOTICE

 

AMONG THOSE CANDIDATES WHO REGISTERED IN Mekelle UNIVERSITY REGISTRAR OFFICE THE FOLLOWING CANDIDATES ARE REQUESTED TO COME FOR WRITTEN EXAM AT ETHIOPIAN AIRLINES HEAD OFFICE ON SATURDAY JULY 28, 2018 @ 9:00AM IN THE MORNING. AND CANDIDATES ARE ALSO REQUESTED TO BRING kebele ID CARD.

 

NO

NAME

 

59

Letebrhan Kiros Sbhatu

1

Abebe Adiisie Birhanu

 

60

Libenedingel Wondimu Beshah

2

Abebe Adiisie Birhanu

 

61

Luel Gebremedhn Weldemicael

3

Abebe Desale Gelaw

 

62

Masho Kahsay Atsbaha

4

Abebe Tikuye Checole

 

63

Mekash Amete Beshir

5

Abebe Tikuye Checole

 

64

Mekash Amete Beshir

6

Ahmed Hussen Seid

 

65

Mekdelawit Kassa Debrue

7

Algay Gitet Bekru

 

66

Mekdelawit Kassa Debrue

8

Algay Gitet Bekru

 

67

Melaku Worku Mekonnen

9

Amaniel Wedaje Mekonen

 

68

Melat Beyene Gebrekirstos

10

Aregawi Yhidego Gebremaram

 

69

Melkamu Fentabil Alemu

11

Ashenafi Tewelde Gebru

 

70

Merga Destaa Geleta

12

Asmelash Nigus Berhe

 

71

Mesele Assefa Debeb

13

Asrar Aman Hamdala

 

72

Mesele Solomon Hagos

14

Asrar Aman Hamdala

 

73

Miesho Tsehaye Gebrewahd

15

Assefa Dargie Abebe

 

74

Mikiale Mrach Haylemikial

16

Berhe Selomon Gebrekiros

 

75

Milki Taka Dasa

17

Bike Bizuneh Bika

 

76

Milki Taka Dasa

18

Birhanu Redaie Gebretsyon

 

77

Mulu Girma Worku

19

Danayit Kiros Jiranie

 

78

Mulu Girma Worku

20

Daniel Degife Agonafir

 

79

Mulu Mesele Abegaza

21

Delie Tadele Kelem

 

80

Mulu Mesele Abegaza

22

Desta Gebremeskel Haileslassie

 

81

Nigussu Fentie Ambaye

23

Desta Gebremeskel Haileslassie

 

82

Rahel Mezgebu Belsti

24

Dilo Kiros Fkadu

 

83

Redae Kidanu Gebresmon

25

Ephrem Ayalneh Wassie

 

84

Rezika Ali Ebrahim

26

Ephrem Tilahun Bogale

 

85

Samuel Gutu Tesso

27

Filmon Betre Gorfe

 

86

Saron Tilahun Mengesha

28

Filmon Yemane Gebreselassie

 

87

Sebrin Abdella Ibrahim

29

Frewieni Teklebrhan Gebrekidan

 

88

Shambel Jemberu Tessema

30

Frewieni Teklebrhan Gebrekidan

 

89

Shushay Nguse Tewelebrhan

31

Gashaw Zewdu Guangul

 

90

Siham Jemal Kedir

32

Gebredngle Milaw Belayy

 

91

Siham Jemal Kedir

33

Gebrehaweria Gebremedhn Hadush

 

92

Simur Gebre Asmerom

34

Gebremedhin Tadesse Yfter

 

93

Sipara Yigzaw Hadera

35

Gebrewold Hailemeskel Demissie

 

94

Tadesse Ayalkibet Alebachew

36

Gebreyesus Adugna Hailu

 

95

Tekle Haileslasie Weldehariat

37

Girmay Meaza Hadgu

 

96

Tekleab Asfaw Ayenew

38

Gismu Derebe Adugna

 

97

Teklit Mekonen Gebremariyam

39

Haben Belay Asheber

 

98

Tesfaldet Hadush Berhe

40

Haben Teame Kalayu

 

99

Tesfalem Tsegay Ataklti

41

Habib Adem Mohammed

 

100

Teshome Hailemariam Embaye

42

Habtemariam Zebene Aklile

 

101

Tewolde Gebrekiros Kasa

43

Haftu Tsegay Meresa

 

102

Tigist Tigabie Tesfaye

44

Hagos Gebreezgabiher Kidanu

 

103

Tigist Tigabie Tesfaye

45

Halefom Shwaye Hantal

 

104

Tsedalech Nega Gebayaw

46

Halefom Shwaye Hantal

 

105

Tsedalech Nega Gebayaw

47

Hayelom Amha Tesfay

 

106

Tsedey Liulebirhan Tefera

48

Heldana Gebremichael Teklu

 

107

Tsegay Desta Hailu

49

Heldana Gebremichael Teklu

 

108

Wudie Dessalegn Abeje

50

Hermon Alem Dagnew

 

109

Wudie Dessalegn Abeje

51

Kedawit Abay Berhe

 

110

Yasin Chifraw Hailu

52

Kedawit Abay Berhe

 

111

Yemsrach Adane Setarge

53

Kibrom Hafte Girmay

 

112

Yemsrach Adane Setarge

54

Kibrom Hailay Hadera

 

113

Yirgalem Abera Gebretnsaie

55

Kidist Nebiyou Hadguy

 

114

Yohans Hiwot Berhe

56

Kumachew Kusse Gelebo

 

115

Zenawi Belay Abrha

57

Kumachew Kusse Gelebo

 

116

Zenawi Mekonen Gebreazgiabher

58

Letebrhan Kiros Sbhatu